Pożyczka dla osób nieposiadających stałego dochodu

Czy możliwe jest otrzymanie pożyczki pozabankowej, jeżeli nie posiadamy stałego dochodu lub nie osiągamy go z tytułu umowy o pracę? Oczywiście, że tak. By otrzymać pożyczkę nie musisz być koniecznie zatrudniony na umowę o pracę. Osoby zatrudnione na umowy cywilno – prawne, studenci czy osoby zarabiające w inny sposób także mogą liczyć na pożyczkę. Możliwe to jest jednak nie we wszystkich firmach pozabankowych, jakie dostępne są na naszym rynku, ale istnieją takie, które nie pytają o źródło naszego dochodu (albo wcale, albo jedynie o wysokość osiągalnych dochodów miesięcznych). Dlatego nie ma wtedy konieczności przesyłania zaświadczeń o pracodawcy, a firma nie weryfikuje wpisanych danych we wniosku. Oczywiście wszystko co wpiszemy we wniosku musi pokrywać się z prawdą. A co z tymi co w ogóle nie mogą wykazać dochodu?

Czy osoba bez pracy może liczyć na chwilówkę?

Osoby niezatrudnione, otrzymujące jedynie zasiłki powinni się zastanowić czy w ogóle wnioskować o pożyczkę. Brak możliwości spłaty pożyczki wiąże się z dodatkowymi, wysokimi kosztami windykacyjnymi. Zatem pożyczki dla bezrobotnych w teorii nie istnieją, bowiem żadna firma nie będzie ryzykować brakiem spłaty pożyczki w terminie. W sytuacji, której firma pożyczkowa nie wymaga przesłania przez nas zaświadczenia o dochodach nie oznacza, że nie poprosi o przesłanie w formie odpowiedzi w formularzu oświadczenia o źródłach naszych dochodów. Tutaj należy podać informacje zgodne ze stanem faktycznym. Jakie jeszcze konieczne są wymagania oraz, gdzie otrzymasz pożyczkę bez konieczności podawania informacji o źródle dochodu znajdziesz na stronie https://www.czerwona-skarbonka.pl/pozyczka-dla-bezrobotnych/ gdzie dostępny jest rzetelny spis firm pożyczkowych, obszerne recenzje oraz opinie osób, które miały okazje już skorzystać z danej oferty.

Wniosek o pożyczkę bez zaświadczeń

W dzisiejszych czasach spotykamy się coraz częściej z możliwością wzięcia pożyczki bez zaświadczeń o dochodach. Spowodowane jest to z pewnością zmianą rynku pracy oraz coraz większą liczbą ludzi wykonujących wolne zawody, pracujących bez umowy o pracę czy bez stałych, regularnych dochodów.  Niektóre firmy pożyczkowe wymagają o swoich klientów naprawdę minimum formalności – czasem wystarczy posiadać jedynie dowód osobisty i konto bankowe, by w ciągu kilkunastu minut otrzymać pieniądze na swoje konto. Wniosek wypełnimy całkowicie przez Internet. Co więcej, często nie musimy już przedstawiać nawet swoich zaświadczeń o dochodach, co jedynie przyśpiesza cały proces.

Jeśli spotkała nas więc nagle awaryjna sytuacja, do której rozwiązania potrzebujemy dodatkowej, większej sumy pieniędzy, warto skorzystać z pożyczki przez Internet. Pamiętajmy jednak, by mimo wszelkich ułatwień oferowanych przez parabanki, brać pożyczkę świadomie i pamiętać o terminowych spłatach, które są kluczowe w budowaniu naszej pozytywnej historii kredytowej. Dzięki temu przy kolejnej pożyczce nie będziemy musieli już podawać kolejny raz tych samych informacji, a nasz wniosek zostanie rozpatrzony w pierwszej kolejności. Budowanie pozytywnej historii pożyczkowej jest bardzo ważne, nawet jeżeli nie jest to odnotowywane w biurze informacji kredytowej.

Dodaj komentarz