Pożyczki dla firm nowym źródłem finansowania inwestycji przedsiębiorstwa

Rynki i branże całego świata są bezwzględne: jeśli firma się nie rozwija i stoi w miejscu, bardzo szybko traci klientów. Do rozwoju potrzebne są jednak pieniądze, ale skąd wziąć duży zastrzyk gotówki na inwestycje? Ciekawą alternatywą są bankowe instrumenty finansowe, w tym pożyczki kierowane bezpośrednio do przedsiębiorców.

Co je wyróżnia?

Na pierwszy rzut oka pożyczki dla firm nie różnią się w zasadzie niczym od tych, które przeznaczone są dla klientów indywidualnych, biorących zobowiązania finansowe na zakup mieszkania czy samochodu. W przypadku firmowych pożyczek schemat całego procesu wygląda podobnie; różnicą jest sam cel wydawanych pieniędzy oraz ich znacznie większy limit. Światowi giganci działający na międzynarodowych rynkach zaciągają kredyty na kwoty setek milionów dolarów! W warunkach polskich są to sumy oczywiście znacznie mniejsze, ale i w Polsce nie brakuje firm, które wnioskują o bardzo wysokie limity kredytowe.

Firmowa pożyczka bez zaświadczeń

Tak jak w przypadku zobowiązań indywidualnych, także i firmowe pożyczki można obecnie zaciągnąć bez żadnych zaświadczeń i bez zbędnych formalności. Należy się jednak liczyć z pewnymi ograniczeniami: niewiele banków udziela takich pożyczek na kwoty wyższe niż 200-300 tysięcy złotych, z kolei w przypadku firm pozabankowych te kwoty są jeszcze niższe. Jednak w przypadku niewielkich przedsiębiorstw, które nie potrzebują milionów na rozwój, a jedynie niewielkiej pomocy finansowej, takie pożyczki dla firm będą wystarczające i z powodzeniem sfinansują nawet rozległe projekty rozwojowe, w tym zakup specjalistycznego sprzętu czy pojazdów.

Wyższe kwoty z zaświadczeniem

Z kolei firmy, które potrzebują jednak większej gotówki na rozwój i inwestycje, mogą liczyć na pożyczki powyżej miliona złotych, ale obwarowane restrykcyjnymi warunkami. Dla większości przedsiębiorców jest to wbrew pozorom mało opłacalne. O wiele korzystniejsze okazuje się rozbicie wielkiego kredytu na kilka mniejszych pożyczek w firmach pożyczkowych i tym samym obniżenie oprocentowania oraz uniknięcie wysokich marż bankowych.

Dodaj komentarz