Pożyczki ratalne bez bez BIK i KRD – wady i zalety

Na rynku pożyczkowym mamy do dyspozycji dużo różnych opcji, które stworzono z myślą o ludziach mających odmienne sytuacje życiowe. Jedną z takich opcji są pożyczki ratalne bez BIK i KRD. Wiele firm reklamuje się , że nie sprawdza swoich ewentualnych klientów w rejestrach BIK, jak i KRD, dlatego też według niektórych osób taki typ pożyczki jest dużo lepszy od standardowo udzielanych kredytów. W dzisiejszych czasach taką pożyczkę możemy wziąć bez żadnych przeszkód nie ruszając się z domu, bowiem za pośrednictwem internetu, co dodatkowo uatrakcyjnia taką formę. Niemniej jednak nie w każdym wypadku taki wybór będzie odpowiedni. Kto i kiedy może skorzystać z pożyczki ratalnej bez BIK i KRD na raty ?

Zalety pożyczki ratalnej bez BIK i KRD

Kiedy podwinęła się nam noga i kilka wcześniej zaciągniętych zobowiązań nie spłaciliśmy na czas to pożyczka ratalna bez BIK i KRD będzie najlepszym możliwym rozwiązaniem. W takiej sytuacji można bez przeszkód złożyć wniosek o gotówkę do takiej właśnie firmy pożyczkowej. Nie odmówi ona nam pieniędzy chociażby z uwagi na niespłacone wcześniej zobowiązania, ponieważ nie będzie miała o tym nawet informacji. Pożyczki ratalne bez BIK i KRD to ratunek dla każdej osoby, która dzięki własnej historii kredytowej nie otrzyma pożyczki w tradycyjnym banku. Nieodpowiednia historia kredytowa nie da nam szansy na uzyskanie pomocy nie tylko z banku, ale również i z niektórych instytucji pozabankowych. Jedyną opcją w takim wypadku będzie pożyczka ratalna bez BIK i KRD.

Wady pożyczki ratalnej bez BIK i KRD

Najbardziej istotną wadą pożyczek ratalnych bez BIK i KRD jest z pewnością ich koszt. Są to na pewno dużo droższe zobowiązania, od tradycyjnych rozwiązań. Jednakże ma to swoje przyczyny. Jeśli firma rezygnuje ze sprawdzenia przyszłego klienta ryzykuje, że pieniądze, które mu pożyczy już po prostu do niej nigdy nie powrócą. Kolejną sporą wadą jest fakt, że pożyczkodawca ma możliwość nsprawdzenia nas w nlinnych bazach, aniżeli BIG i KRD. Z tego powodu nie zawsze mamuly całkowitą pewność, że uzyskamy pożyczkę.

Podsumowując powyższy tekst warto podkreślić, że pożyczka ratalna bez BIK i KRD ma nie tylko wady, ale i pewne zalety. Jednakże zdecydowanie warto jest unikać sytuacji, kiedy będziemy musieli z niej kiedykolwiek skorzystać. Nieodpowiednia historia kredytowa może stać się dużą przeszkodą w otrzaniu pożyczki, dlatego też warto zawsze przeanalizować, czy pomoc finansowa będzie nam naprawdę niezbędna.

Dodaj komentarz