Programy lojalnościowe u pożyczkodawców – czy warto?

Dużo osób kuszą oferty pierwszej darmowej pożyczki w parabanku. Są one kierowane do nowych klientów, aby zachęcić ich do skorzystania z usług firmy, a być może pozostania na dłuższy czas. Z drugiej strony parabanki prowadzą też programy lojalnościowe dla pożyczkobiorców, dzięki którym można dostać pożyczkę taniej lub na większą kwotę. Co się bardziej opłaca?

Pierwsza darmowa pożyczka

Nie da się ukryć, że oferowanie pierwszej pożyczki za darmo to wabik, który pozwala zdobyć nowych klientów. Jest to bardzo korzystna pożyczka, ponieważ jednym kosztem jaki będzie do zapłaty jest opłata weryfikacyjna. Najczęściej jest to 1 zł. A oddając pożyczoną kwotę w terminie nie zostaną naliczone dodatkowe koszty. Jest jednak pewien haczyk: przedłużając termin spłaty, dodatkowe koszty zostaną doliczone. Dla wielu osób większym minusem jest też ograniczenie pożyczanej kwoty. Najczęściej do 2500 złotych oraz konieczność oddania jej w ciągu od 30 do 60 dni.

Mimo wszystko w ten sposób można przetestować pożyczki pozabankowe i sprawdzić jak działają takie firmy. Gdy będziemy zadowoleni możemy zostać stałym klientem i liczyć na bonusy w ramach programu lojalnościowego.

Każda firma ma inne bonusy

Przede wszystkim po spłaceniu pierwszej pożyczki w terminie, można liczyć na otrzymanie kolejnej już na wyższą kwotę. Jest to standardowe działanie. Jednak firmy pożyczkowe oferują też inne bonusy w ramach programu lojalnościowego. Są one bardzo różne. Niektóre firmy oferują zaciągnięcie co 5 pożyczki za darmo. Wtedy taka 5, 10 czy 15 pożyczka nie ma doliczanych kosztów jak opłata administracyjna, odsetki itd.

Popularne jest też oferowanie progów rabatowych w zależności od tego, ile wzięliśmy pożyczek. Przykładowo biorąc już drugą pożyczkę można liczyć na 5% rabatu i podwyższenie kwoty maksymalnej pożyczki o 500 złotych. Z każdą kolejną wziętą i spłaconą pożyczką będzie rósł rabat o kolejne 5%, a także wzrastać będzie maksymalna kwota pożyczki. Najczęściej górna granica to 25% rabatu i pożyczka do 10 tysięcy złotych.

Istnieją też bonusy za polecenie. Jeśli mamy znajomych szukających pożyczki online i wezmą oni pożyczkę przez wejście na stronę parabanku z linku, który im wyślemy, my dostaniemy finansowy bonus. Z takich linków polecających można otrzymać 40-60 złotych, za każdą osobę, która z naszego linku się zarejestruje na stronie parabanku i sama weźmie pożyczkę.

Można też korzystać z tak zwanych ukrytych ofert. W panelu klienta będą pojawiać się informacje o tym, czy możemy już wziąć kolejną pożyczkę i na jaką kwotę. Ale też wszystkie promocje jak: Darmowa pożyczka na Dzień Kobiet, rabat na pożyczkę z okazji Świąt Wielkanocnych itd. Praktycznie każde święto jest obecnie powodem do proponowania ofert promocyjnych. Dzięki nim można otrzymać tańszą pożyczkę czy nawet darmową.

Zalety programów lojalnościowych

Przede wszystkim zaletą jest systematyczne podwyższanie kwot, które można pożyczyć. Ponadto jako pierwsi otrzymujemy specjalne oferty, a możemy nawet dostać pożyczkę za darmo. Dodatkowo na linkach polecających można zarabiać. Zatem jeśli często korzystamy z pożyczek pozabankowych, to przystąpienie do programu lojalnościowego nam się opłaci.

Dodaj komentarz